Skip to content
Domů » Kontakt

Kontakt

Pár slov o mě

Umění, architektura, portréty, industriální historie, postprodukce & IT.

Moje vzdělání zahrnuje střední průmyslovou školu a studium informatiky na vysoké. Ačkoli jsem vždy inklinoval k vizuálním směrům, rozhodl jsem se pro stabilní cestu v IT. Tato volba mi nakonec umožnila prozkoumat a realizovat řadu kreativních nápadů, a to i mimo svůj hlavní obor.

Moje fascinace fotografií je neustálou cestou objevování. Nejvíce mě inspirují fotografové, kteří se dokážou propojit s prostředím, ve kterém se nachází. Pohybuji se mezi dokumentární fotografií a uměleckým vyjádřením a snažím se zachytit okamžiky, které se již nebudou opakovat.

Moji velkou vášní je především industriální historie. Fascinuje mě, jak se průmyslová architektura a továrny staly svědky minulosti. Tento můj zájem je neobvyklý, protože nikdo z rodiny nikdy v průmyslu nepůsobil. Přesto, nebo možná právě proto, mám k těmto místům hluboký vztah. Je to jejich jedinečný styl, atmosféra a příběhy, které se za jejich zdmi odehrály, a to co mě láká. Každá budova vypráví svůj vlastní příběh.

Dokumentace (nejen) industriálních památek je pro mě způsobem, jak zachytit část naší historie, která může být brzy zapomenuta. V době, kdy se zdá, že nová průmyslová revoluce se již nechystá, se chci pokusit zachytit a uchovat to, co z této éry zůstalo.

A pak je tu ještě světlo. Fascinuje mě, jak přirozené světlo oživuje prostory, jak se mění během dne a jak to může ovlivnit celý vzhled scény. To je jeden z důvodů, proč občas fotím portréty – venkovní prostředí nabízí nekonečné možnosti a žádný ateliér nemůže nabídnout to, co příroda.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Kontaktujte mě


fotograf@standajonak.cz

777 213 200

IG:
/standajonak
/st_archidesign


Spolupracuji s


Nicom fotografická školaFotokurzy, workshopy, grafika
Software Development AcademyOn-line IT kurzy, testing, projektový management
IQ AkademieIT kurzy, fotokurzy, workshopy
Studio 8AFotorkurzy, workshopy, grafika, IT systémy